Перейти до основного вмісту

Рядок навіґації

Тато може: роль батька у вихованні доньки

tato mozhe
19.11.2019
Малятко-admin

Чи знали ви, що жіноча самооцінка залежить від батьківського виховання? Ось чому психологи радять таткам якомога більше приділяти увагу донькам ще змалку. Особливо у віці трьох років, коли дівчатка починають цікавитись, чим вони відрізняються від хлопчиків.

Виділяють три етапи продуктивного виховання:

Тато-захисник та взірець чоловіка

Тато в сім’ї – це прообраз майбутнього чоловіка для доньки. Тому будьте для неї взірцем. З теплом та повагою ставтеся до своєї жінки, цінуйте та опікуйтесь нею. Приділяйте увагу доньці – даруйте їй подарунки, обіймайте та робіть компліменти.  Чим більше часу ви проведете зі своєю маленькою принцесою, тим більш захищеною вона буде себе відчувати.

Тато-помічник та наставник

Дитина розвивається через ігри. Наберіться терпіння і станьте для доньки наставником  та партнером у розвиваючих іграх. На цьому етапі у дівчини формується довіра та прив’язаність до батька, і якщо ви хочете успішно подолати його, то вам необхідно стати для неї авторитетом. Пам’ятайте, що директивна манера навчання вам не допоможе. Ставтеся до  своєї дитину з теплом, розумінням і любов’ю. Авторитарний підхід  до навчання може злякати дівчинку, зробить її нерішучою та негативно вплине на самооцінку у майбутньому.    

Тато-друг

Коли ігри відійдуть на другий план і донька почне цікавитись хлопчиками – станьте для неї  справжнім другом. Ходіть з нею у кіно, на прогулянки, пікніки, зберігайте секрети та з повагою ставтеся до її досвіду.

І пам’ятайте, що материнський та батьківський вклад у виховання доньок однаково важливі на всіх етапах їхнього розвитку.